Ubezpieczenie na życie online – wybierz odpowiednią opcję dla siebie

Niepewne czasy i chęć zabezpieczenia siebie i swoich bliskich przed nieszczęśliwymi wydarzeniami powodują, że zdecydowana większość osób decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie. Pandemia spowodowała, że większość usług przeniosła się do wirtualnej rzeczywistości, która gwarantowała bezpieczeństwo i komfort. Internet i jego nieograniczone zasięgi umożliwiają porównanie ofert różnych agencji ubezpieczeniowych i wybranie takiej opcji, która danej osobie odpowiada najbardziej. Ubezpieczenie na życie online to odpowiednia i wygodna propozycja dla osób w każdym wieku.

Maksymalny wiek zakupu ubezpieczenia na życie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, do jakiego wieku można zdecydować się na zakup ubezpieczenia na życie. Minimalną granicą jest osiągnięcie pełnoletności, która umożliwia zawieranie umów. Wiek maksymalny zależy najczęściej od konkretnej agencji ubezpieczeniowej, zazwyczaj jest to ok. 80 roku życia. Część firm decyduje się również na stworzenie osobnych ofert dla dwóch grup wiekowych:

– od 18 do 60 roku życia;

– od 61 do 80 roku życia.

Stworzenie tego podziału umożliwia dopasowanie zakresu proponowanych ubezpieczeń do szczególnych potrzeb osób w danym wieku.

W jaki sposób działa Ubezpieczenie na życie online (razem z nami wybierz najlepsze ubezpieczenia)?

Ubezpieczenie na życie zakupione online niczym nie różni się od tego, które zakupić można w jednostkach stacjonarnych. Cała internetowa procedura jest jednak znacznie szybsza i wygodniejsza. Osoba zainteresowana może samodzielnie wybrać odpowiedni dla siebie wariant ubezpieczenia oferowany przez firmę lub samodzielnie skomponować korzystny dla siebie pakiet. Część firm ubezpieczeniowych oferuje opcję “Stwórz własny wariant ubezpieczenia na życie”, w której potencjalni klienci mogą wybrać wyłącznie te aspekty, które są im potrzebne. Taka oferta najczęściej skierowana jest do młodszej grupy wiekowej.

Ochrona wynikająca z ubezpieczenia rozpoczyna się najczęściej 2 dni robocze od dnia złożenia wniosku, pod warunkiem że wszystkie niezbędne formalności zostały dopełnione. Ubezpieczenie najczęściej jest bezterminowe i obejmuje ochroną klienta tak długo, jak długo opłacana jest składka. Polisa, która jest potwierdzeniem zawarcia umowy z firmą ubezpieczeniową, zostanie przesłana mailowo, najczęściej tego samego lub następnego dnia od dokonania wszystkich niezbędnych formalności. 

Ubezpieczenie na życie online to dogodna i komfortowa alternatywa dla wizyty w stacjonarnej siedzibie firmy. Umożliwia uniknięcie kolejek i tłumów, a w razie niejasności można skontaktować się z konsultantem telefonicznie lub mailowo.