Ubezpieczenie na życie online – wszystko, co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie na życie to inwestycja w bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Dzięki takiej polisie zabezpieczysz rodzinę na wypadek swojej śmierci, choroby lub innego przykrego zdarzenia. Rozkładając opłatę na raty, koszt nie będzie dotkliwy, a komfort życia ze świadomością, że w razie jakiejś tragedii dzieci, żona czy mąż nie zostaną z niczym, jest bezcenny. W dzisiejszych czasach nawet nie musisz wychodzić z domu, by wykupić dobre ubezpieczenie na życie, więc usiądź wygodnie i przeczytaj poniższe wskazówki.

Porównanie oferta w kilka minut

Prawie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie na życie online. W przypadku niektórych firm wymagane będzie jedynie osobiste podpisanie umowy oraz niezbędnych oświadczeń, ale to umożliwi Ci kurier. Przed zakupem polisy powinieneś porównać oferty, pakiety oraz kwoty, jakie ubezpieczyciel może Ci zaproponować przy określonej opłacie. Ceny za ubezpieczenie prawdopodobnie będą podobne, ale już zakres usług oraz opinie o towarzystwach mogą się różnić. Nie kieruj się więc kwotą składki, lecz komentarzami pozostawionymi przez dotychczasowych klientów, najszerszym zakresem usług oraz najwyższą kwotą wypłacaną w razie wystąpienia wypadku, choroby lub w razie śmierci ubezpieczonego. 

Jak kupić polisę przez Internet

Każdy może kupić ubezpieczenie na życie online w kilka chwil. Po wybraniu w porównywarce polis odpowiedniego ubezpieczyciela musisz pozostawić w formularzu na stronie numer telefonu. Prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia oddzwoni do Ciebie agent, aby szczegółowo przedstawić ofertę i wysokość składki. Po ustaleniu szczegółów oraz skonfrontowaniu Twoich oczekiwań z propozycją towarzystwa będziesz mógł wybrać najwygodniejszą formę płatności. Zazwyczaj jest to zwykły przelew, przelew szybki online, płatność kartą albo BLIK. Po wpłaceniu stosownej kwoty ubezpieczyciel prześle na Twój adres mailowy wszystkie dokumenty związane z polisą. Jeśli wolisz wersję papierową, poinformuj o tym agenta. Towarzystwo ubezpieczeniowe w takie sytuacji wyśle do Ciebie wydrukowaną polisę za pośrednictwem poczty tradycyjnej. 

O ubezpieczeniu na życie zazwyczaj nie myślimy, póki w naszym otoczeniu nie wydarzy się coś strasznego. Aby zabezpieczyć odpowiednio siebie oraz bliskich już dzisiaj pomyśl o zakupie polisy. Korzystając z porównywarek internetowych i rozmawiając z agentem, wybierzesz idealną opcję dla siebie, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie funkcjonować, nie martwiąc się o przyszłość oraz zabezpieczenie finansowe całej swojej rodziny.